11. 2. 2019 - Zimska šola v naravi Kope

Kategorija: Dejavnosti

11. 2. 2019 - Zimska šola v naravi Kope


Domov se vrnemo v petek 15. 2. 2019, predvidoma ob 15.30 uri

 

13. 2. 2019 - ND: Živali (7. r.)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI
DEJAVNOST: naravoslovni dan
Razred: 7.a, b
Datum: 13. 2. 2019
Tema: Živali
Vodja dejavnosti: Sabina Jamnik
Spremljevalci: Domen Brglez, Katja Glazer

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek: zbor v šoli ob 8.20
Malica/kosilo: v šoli
Pripomočki: /
Finančna sredstva: /

11. 2. 2019 - ND: Kuhanje (9. a)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI
DEJAVNOST: naravoslovni dan
Razred: 9.a
Datum: 11. 2. 2019
Tema: Kuhanje
Vodja dejavnosti: Sabina Jamnik
Spremljevalci: Biljana Petač, Tita Hrovat

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek: zbor v šoli ob 8.20
Malica/kosilo: v šoli
Pripomočki: predpasnik
Finančna sredstva: /

14. 2. 2019 - ND: RAZISKAVE V FARMACIJI , obisk Leka in Lavičkove zbirke (9. a)

Kategorija: Dejavnosti

Dan dejavnosti: NARAVOSLOVNI DAN 9. A
DATUM: 14. 2. 2019
TEMA: RAZISKAVE V FARMACIJI , obisk Leka in Lavičkove zbirke
ČAS: 8.20 do 13.30
MALICA/KOSILO: DA, DA
PRIPOMOČKI: denar za prevoz z mestnim avtobusom - urbana

13. 2. 2019 - ND: KEMIJSKI POSKUSI, obisk Kemijskega inštituta (8. r.)

Kategorija: Dejavnosti

Dan dejavnosti: NARAVOSLOVNI DAN 8. A, B
DATUM: 13. 2. 2019
TEMA: KEMIJSKI POSKUSI, obisk Kemijskega inštituta
ČAS: 8.20 do 13.30
MALICA/KOSILO: DA, DA
PRIPOMOČKI: pisalo, zvezek, denar za prevoz z mestnim avtobusom - urbana

11. 2. 2019 - ND: Rehabilitacijski center Soča (7. r.)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI
DEJAVNOST: naravoslovni dan
Razred: 7.a, b
Datum: 11. 2. 2019 ob 9.00
Tema: rehabilitacijski center Soča
Vodja dejavnosti: Milojka Vidmar
Spremljevalci: Anja Lekše, Katja Glaser

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek: zbor pred šolo 8. 15, povratek pred šolo 12.30
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: zvezek, pisalo
Finančna sredstva: /

14. 2. 2019 - TD: Kemijski in fizikalni poizkusi (8. r.)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI
Dejavnost: TEHNIČNI DAN
Razred: 8. a,b
Datum: 14. 2. 2019 ob 9.00
Inštitut Jožef Štefan
Tema: kemijski in fizikalni poizkusi
Vodja dejavnosti: Milojka Vidmar
Spremljevalci: Tita Hrovat, Marija Pevec

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek: zbor pred šolo 7. 45, povratek pred šolo 12.30
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: beležka ali zvezek, pisalo
Finančna sredstva: urbana (dve vožnji)

13. 2. 2019 - ND: Elektrika iz jedrske energije (9. a)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI
DEJAVNOST: Naravoslovni dan
Razred: 9. a
Datum: 13. 2. 2019
Reaktor Nadgorica: 9.30
Tema: Elektrika iz jedrske energije
Vodja dejavnosti: Milojka Vidmar
Spremljevalci: Domen Brglez

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek: 8.15 – 12.30
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: pisala, zvezki, podlaga
Finančna sredstva: urbana- dve vožnji, vstopnine ni

14. 2. 2019 – ND: obisk tržnice (6. r.)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI
DEJAVNOST: naravoslovni dan
Razred: 6.a, b
Datum: 14. 2. 2019
Tema: Tržnica
Vodja dejavnosti: Sabina Jamnik
Spremljevalci: Biljana Petač, Suzana Švencbir
ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek: zbor v šoli ob 8.20, povratek ob 12.30
Malica/kosilo: v šoli
Pripomočki: pisalo in trda podlaga
Finančna sredstva: /

14. 2. 2019 – ND: Obisk Snage (7. r.)

Kategorija: Dejavnosti

14. 2. 2019 – ND Obisk Snage (7. r.) - Dominika Švajger
Prihod v šolo: 8.20
Odhod: 8.30 Ogled Snage
Prihod v šolo: 12.30
Malica/kosilo: v šoli
S sabo: urbana za dve vožnji, pisalo, zvezek / beležka

13. 2. 2019 – ND: Ljubljanske mlekarne (6. r.)

Kategorija: Dejavnosti

13. 2. 2019 – sreda: ND Ljubljanske mlekarne (6. r.) - Dominika Švajger
Prihod v šolo: 8.20
Odhod: 8.30 Ogled mlekarn in degustacija izdelkov
Prihod v šolo: 11.30 naprej imamo še izdelavo plakatov
Malica/kosilo: v šoli
S sabo: urbana za dve vožnji, pisalo, zvezek / beležka

12. 2. 2019 – ŠD: Fitnes (6.-9. r.)

Kategorija: Dejavnosti

12. 2. 2019 – ŠD Fitnes BIT CENTER (6.-9. r.)
Prihod v šolo: 8.15
Odhod v BIT Center: 8.30
Povratek v šolo: 12.30
Malica/kosilo: v šoli

11. 2. 2019 – ND: Izdelava sončnih celic (8. r.)

Kategorija: Dejavnosti

11. 2. 2019 – ponedeljek: ND Izdelava sončnih celic (8. r.) - Dominika Švajger
(cena delavnice: 3 €)
Prihod v šolo: 8.20
Konec delavnic: 12.30
Malica/kosilo: v šoli
Prinesejo: časopisni papir, zaščitno obleko, naravna / umetna barvila, plastična posodica od skute, jogurta

11. 2. 2019 – TD: Papir - izdelava ptičje hišice (6. r.)

Kategorija: Dejavnosti

Dan dejavnosti: TEHNIČNI DAN 6. A, B – Andreja J. Ziernfeld

DATUM: 11. 2. 2019
TEMA: PAPIR- PTIČJA HIŠICA
ČAS: 8.20 do 13.30
MALICA/KOSILO: DA, DA
PRIPOMOČKI: svinčnik, geotrikotnik, škarje, lepilo

24. 10. 2018 - KD: Filmsko-glasbena fantazija (9. razred)

Kategorija: Dejavnosti

24. 10. 2018, Kulturni dan 9. r, Filmsko-glasbena fantazija

Prihod v šolo: 8.00
Malica: 8.00 - 8.15
Zbor pred šolo: 8.15

Trajanje koncerta: pribl. 50 min

Povratek: pribl. 11.50
Kosilo: DA
Finančna sredstva: urbana - mestni promet (2 vožnji)

Pripravila: Katja Glazer

24. 10. 2018 - KD: Narodni muzej (7. razred)

Kategorija: Dejavnosti

24. 10. 2018, Kulturni dan 7. r, Narodni muzej

Čas trajanja: od 7.30 do 11.55
Malica in kosilo v šoli.


Vstopnina: 4 eur; 2 vožnji z urbano

Pripravil: Uroš Herman

24. 10. 2018 - KD: Moderna galerija (8. razred)

Kategorija: Dejavnosti

24. 10. 2018, Kulturni dan 8. r, Moderna galerija
Čas trajanja: od 8.20 do 12.40

POTEK KULTURNEGA DNE:
8.20 – 9.00: Izdelovanje skice za grafiko - suha igla.
9.05 – 9.20: MALICA
9.25 : Odhod v Moderno galerijo, Cankarjeva cesta 15 v Ljubljani.
10.00 – 11.30: 1. skupina / 8.a: delavnica in vodeni ogled po stalni zbirki.
10.00 – 11.30: 2. skupina / 8.b: vodeni ogled po stalni zbirki in delavnica.
11.45: Odhod v šolo.
12.40: KOSILO

Cena delavnice je 4 € na učenca. Učenci naj imajo s seboj URBANO.

Pripravil: Matjaž Bernik

24. 10. 2018 - KD: Mestni muzej (6. razred)

Kategorija: Dejavnosti

24. 10. 2018, Kulturni dan 6. r, Mestni muzej

Prihod v šolo : 8.20
Malica
Odhod v muzej
Aktivnosti v muzeju: 10.00 – 11.15
Povratek do 12.40
Kosilo
Vstopnina: 3,5 eur; 2 vožnji z urbano

Pripravila: dr. Marija Pevec

8.–13. 10 2018 - Teden različnih dni dejavnosti od 1. – 9. razreda

Kategorija: Dejavnosti

DOPOLDANSKO DELO OD 8. 10 . – 13. 10. 2018

V tednu od 8. 10 – 13. 10 2018 bo na šoli potekal teden različnih dni dejavnosti od 1. – 9. razreda.

Učenci od 6. – 9. razreda naj se o poteku dejavnosti informirajo pri spremljevalnih učiteljih.

Delo v jutranjem varstvu in podaljšanem bivanju bo v tem času brez sprememb, odpadli bodo vsi obvezni in neobvezni izbirni predmeti (razen nemščine). Organizirani bodo vsi obroki prehrane.

V soboto, 13. 10. 2018, je delovna sobota. Ta dan ne bo jutranjega varstva in podaljšanega bivanja, od prehrane bo organizirana samo malica.

*********************

PONEDELJEK, 8. 10. 2018

Vrsta in čas dejavnosti: tehniški dan / 8. 20 – 12.40

6. – 9 razred TD Prometni dan ; delo poteka v šoli v štirih skupinah, delavnice vodijo zunanji izvajalci in učitelji U. Herman, T. Horvat, D. Švajger, M. Vidmar, M. Pevec

Dejavnosti o prometu vodijo zunanji izvajalci in učitelji.

1. a TD Promet Marija Hrovat, Tadeja Jeglič

1. b TD Promet Ingrid G. Erjavec, Biljana Petač

2. a in 2. b TD Promet Damjana Vrščaj in Marjeta Š. Kosmač

3. a in 3. b TD Tehniški izdelek Mojca Merhar in Zdenka Ferlinc

4. raz. TD Delavnice o energetski učinkovitosti ; delavnica poteka izven šole; premljevalci Erika Dragar, Zlatka Perne, Bor Dereani ; predviden čas dejavnosti 8. 00 – 13. 30

5. a in 5. b TD Tehniški izdelek Ana Tekavčič in Julija Kokalj

*********************

TOREK, 9. 10. 2018

Vrsta in čas dejavnosti: naravoslovni dan/ 8. 20 – 12.40

6. – 9 razred ND Naravoslovne delavnice ; delavnice vodijo zunanji izvajalci in trije učitelji M. Vidmar; D. Švajger, D. Brglez

1.- 5. razred ND Festival naravoslovja; dejavnosti vodijo zunanji izvajalci in učitelji razredniki

 

Izbirni predmet nemščina in neobvezni izbirni predmet nemščina se izvaja.

*********************

SREDA, 10. 10. 2018

Vrsta in čas dejavnosti: športni dan / 8. 20 – 11.50 (6. – 9. raz.)

__________ 

6.- 9. razred ŠD Športne igre; dejavnost poteka v šoli v štirih skupinah na različnih postajah:

                   A       dvoranski hokej v veliki telovadnici (Tadeja Jeglič);

                   B       nogomet na zunanjem igrišču ; v primeru dežja ogled filma v učilnici zgodovine (Bor Dereani);

                   C       košarka na zunanjem igrišču); v primeru dežja poligon v avli 2. nadstropje (Domen Brglez);

                   D      Escape school (Tita Horvat, Darko Mihael Čibej)

Spremljevalci na dejavnosti in razporeditev postaj:  6. a,b Uroš Herman     A – B – C – D

                                                                                  7. a, b Milojka Vidmar   B – C – D – A

                                                                                  8. a, b Ana Berložnik    C – D – A – B

                                                                                  9. a     Ana Mrzel    D – A – B – C

__________

1. - 5. razred ŠD Plesne delavnice v KD Španski borci /dejavnost poteka od 8. 20 dalje z začetkom v šoli

1. - 3. razred / odhod 8. 30 – vrnitev okoli 12.00

4. in 5. razred / odhod 10. 30 – vrnitev okoli 14.00

Spremljevalci:

1. a   M. Hrovat, Nejc Lokovšek

1. b   I. Gliha Erjavec, Biljana Petač

2. a, 2. b Damjana Vrščaj, Marjeta Š. Kosmač, M. Pevec

3. a, 3. b Mojca Merhar, Zdenka Ferlinc, Brane Bračič

4. a, 4. b Erika Dragar, Zlatka Perne, Dominika Švajger

5. a, 5. b Ana Tekavčič, Julija Kokalj, Klemen Burja

*********************

ČETRTEK, 11. 10. 2018

Vrsta in čas dejavnosti: 1. – 9. razred tehniški dan / 8. 20 – 12.40/ dejavnost poteka v šoli

1. a   M. Hrovat

1. b   I. G. Erjavec

2. a   D. Vrščaj

2. b   Ana Mrzel

3. a   M. Merhar

3. b   Z. Ferlinc

4. a   E. Dragar

4. b Z. Perne

5. a A. Berložnik

5. b J. Kokalj

6. – 9. razred: M. Vidmar, D. Brglez, D. Švajger, U. Herman, T. Horvat, B. Dereani

 __________

Zbor nastopajočih otrok v Festivalni dvorani je ob 16. 30 pred glavnim vhodom v šolo.

Spremljevalci otrok v Festivalno dvorano: Mojca Merhar, Uroš Herman, Andreja J. Ziernfeld, T. Horvat, S. Seliškar, D. Brglez, K. Burja

Obvezni in neobvezni izbirni predmet NEMŠČINA se izvaja.

*********************

PETEK, 12. 10. 2018

Vrsta in čas dejavnosti: 1. – 9. razred kulturni dan/ 8. 20 – 12.40/ dejavnost poteka v šoli (razen 3. razred)

6.- 9. raz. KD 60-letnica šole

6. a, b   v učilnici za SLO, 2. nadstropje: Dominika Švajger in Biljana Petač

7. a ,b   v učilnici za GEO, 2. nadstropje: Anja Lekše, Klemen Burja

8. a, b    v učilnici za TJA ,1. nadstropje: Tita Horvat, Marija Pevec

9. a       v učilnici za ZGO, 2. nadstropje: Darko Mihael Čibej, Sabina Jamnik

1., 2., 4., 5. raz. kulturni dan - dejavnosti v šoli ; razredniki

  

3. raz. ogled filma Gajin svet /Kinobalon / dejavnost v šoli od 8. 20/ odhod iz šole 8. 50/ spremstvo M. Merhar, Z. Ferlinc, A. Tekavčič

        

*********************

SOBOTA, 13. 10. 2018

Čas dejavnosti od 1. – 9. razreda: 8.20 – 12.00

1. – 3. razred KD Ljubljana - moje mesto/ dejavnost poteka izven šole, razen v primeru zelo slabega vremena imajo učenci prirejeno dejavnost v šoli

Spremljevalci:

1. a    M. Hrovat, A. Anželj

1. b     I. G. Erjavec, T. Jerak

2. a, b D. Vrščaj, M. Škorjanc Kosmač, M. Španinger

3. a, b M. Merhar, Z. Ferlinc, B. Bračič

4. in 5. razred – pouk / Erika Dragar, Zlatka Perne, Silva Seliškar, Julija Kokalj

6. – 9. razred – pouk oz. dejavnosti za dan vodijo razredniki in sorazredniki.

Jutranjega varstva in podaljšanega bivanja ta dan ni, od prehrane je organizirana samo dopoldanska malica.

2. 10. 2018 EKSKURZIJA NA PRIMORSKO (7. razred)

Kategorija: Dejavnosti

Ekskurzija na Primorsko

Prihod v šolo/odhod/povratek: Prihod v šolo ob 7.45, in odhod ob 8.00, malica na poti ob 10.00. Povratek ob približno 16.30.

Malica/kosilo: Malica za na pot, kosila ni.

Pripomočki: Pisala (svinčnik, radirka kemični svinčnik), trša podlaga (mapa) za pisanje, list papirja/delovni list (dobijo na poti).

Finančna sredstva: 11,50 € za vstopnine.

Na ekskurziji bomo obiskali grad Socerb, Sečoveljske soline, Pomorski muzej in akvarij v Piranu ter si ogledali staro mestno jedro.

Učenci zjutraj prevzamejo šolsko malico, s seboj naj imajo še eno malico. Ker je jesensko vreme nepredvidljivo, naj bodo primerno obuti in oblečeni.

Uroš Herman, vodja ekskurzije

2. 10. 2018 - EKSKURZIJA NA GORENJSKO (6. razred)

Kategorija: Dejavnosti

EKSKURZIJA NA GORENJSKO
Razred: 6. a in 6. b
Datum: 2. oktober 2018
Zbor pred šolo: 7.30
Povratek: okoli 15.00
Spremljevalci: Bor Dereani, Biljana Petač
Potrebščine: trda podlaga/mapa, listi ali beležka, pisalo


Na ekskurziji bomo obiskali kovaški muzej Kropa, čebelarski muzej v Radovljici in si ogledali staro mestno jedro Radovljice.


Učenci zjutraj prevzamejo šolsko malico, s seboj naj imajo še eno malico. Ker je jesensko vreme nepredvidljivo, naj bodo primerno obuti in oblečeni.

Dominika Švajger, vodja ekskurzije

2. 10. 2018 EKSKURZIJA NA ŠTAJERSKO (8. razred)

Kategorija: Dejavnosti

EKSKURZIJA NA ŠTAJERSKO

Razred: 8. a in 8. b

Datum: 2. oktober 2018

Zbor pred šolo: 7.30

Povratek: okrog 16.00 ure

Spremljevalci: Klemen Burja, Domen Brglez in Marija Pevec

Potrebščine: trda podlaga/mapa, listi, pisalo

Na ekskurziji si bomo obiskali stari grad, znamenitosti mesta Celja in arheološki park v Šempetru.

Učenci zjutraj prevzamejo šolsko malico, kosila ta dan ni, s seboj naj imajo še eno malico. Učenci naj bodo primerno oblečeni in obuti.

dr. Marija Pevec, vodja ekskurzije.

29. 9. 2018 - KD: Ljubljana, moje mesto (1.-9. razred)

Kategorija: Dejavnosti

OBVESTILO

V soboto, 29. 9. 2018, je kulturni dan z naslovom Ljubljana, moje mesto. Učenci pridejo v šolo ob 8.20. V kolikor nimajo šolske malice, naj imajo s sabo še malico. S sabo imajo lahko tudi pijačo (vodo, čaj, sok).

Po krajšem pogovoru o kulturnem dnevu in malici se bodo učenci odpravili v center. Učenci naj bodo primerno oblečeni.

Ta dan jutranjega varstva, kosila in podaljšanega bivanja NI.

Učenci 1.-5. razreda si bodo na ta dan ogledali različne znamenitosti po Ljubljani.

Učenci 6. razreda se bodo seznanili z Ljubljano v rimskem času in si ogledali ostanke Emone. V kolikor bo čas dopuščal, se bodo odpravili tudi na grad.

Učenci 7. razreda si bodo ogledali baročno Ljubljano.

Učenci 8. razreda si bodo ogledali secesijsko Ljubljano.

Učenci 9. razreda si bodo ogledali Plečnikovo Ljubljano.

Predviden povratek v šolo je ob pb. 12.30.

učiteljica Tita Horvat

2. 10. 2018 - EKSKURZIJA NA DOLENJSKO (9. razred)

Kategorija: Dejavnosti

EKSKURZIJA NA DOLENJSKO
Razred: 9.
Datum: 2. oktober 2018
Zbor pred šolo: 7.45
Povratek: 17.00 – 18.00
Spremljevalki: Andreja J. Ziernfeld, Suzana Švencbir
Potrebščine: trda podlaga/mapa, listi, pisalo
Na ekskurziji bomo obiskali samostan v Stični, Jurčičevo rojstno hišo na Muljavi, Trubarjevo rojstno hišo na Rašici in grad Turjak.
Učenci zjutraj prevzamejo šolsko malico (naročniki), kosila ta dan ni, s seboj naj imajo še eno malico. Ker je jesensko vreme nepredvidljivo, naj bodo primerno obuti in oblečeni.

Suzana Švencbir, vodja ekskurzije

6. 6. 2018 - ŠD: ORIENTACIJA (6.-9. razred)

Kategorija: Dejavnosti

ŠPORTNI DAN - ORIENTACIJA

V sredo, 6. 6. 2018, bo za učence od 6.-9. razreda športni dan (orientacijski tek) v Podpeči.

URNIK ZA UČENCE od 6. do 9. razreda

RAZRED

PRIHOD

V ŠOLO IN MALICA

ODHOD

AVTOBUSA

ŠTART

RAZGLASITEV ZMAGOVALCEV

POVRATEK

SPREMLJEVALCI

6., 7.

7.30

7. 50

9.00

11.30

12.30

Herman, Vidmar, Zakrajšek, Horvat, Pevec, Burja

8., 9.

8.10

8.33

10.00

12.30

13.30

Ziernfeld, Brglez, Švencbir, Pečnik

Obvezna športna oprema, trenirka (kratke hlače), kratka majica, športni copati, plastenka s pijačo in zaščita proti klopom.

Malica bo za vse učence pred odhodom na teren.

Kosilo bo po povratku v šolo.

Vsi učenci potrebujejo Urbano za avtobusni prevoz (2 vožnji).

Učitelj Bor Dereani

4. 5. 2018 - ŠD: POHOD OB ŽICI

Kategorija: Dejavnosti

ŠPORTNI DAN

POHOD OB ŽICI

PETEK, 4. MAJ 2018

URNIK IN NAVODILA

1. – 5. razred

Zbor in malica ob 8.00, odhod ob 8.30

7. in 8. razred

Zbor in malica ob 7.45, odhod ob 8.00

6. in 9. razred

Zbor in malica ob 9.45, odhod ob 10.00

 ***

 

RAZRED

ŠTART

CILJ

OPOMBE

1., 2.

AMZS

Žito

LPP 1 vožnja

3.

Žito

AMZS

LPP 1 vožnja

4.

AMZS

Polje

LPP 1 vožnja

5.

Polje

AMZS

LPP 1 vožnja

6.

AMZS

Polje

LPP 1 vožnja

7.

Livada

Polje

LPP 2 vožnji

8.

Rudnik

Koseze

LPP 2 vožnji

9.

Polje

AMZS

LPP 1 vožnja

VREMENU IN POGOJEM PRIMERNO SE OBLECITE TER OBUJTE, POHOD BO TUDI V PRIMERU DEŽJA!

KOSILO BO, KO SE VRNETE V ŠOLO!

19. 4. 2018 - TD: Nove tehnologije v umetnosti (učenci 7.-9., ki ne gredo na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI

DEJAVNOST: TEHNIŠKI DAN
Razred: 7. – 9. razred
Datum: 19. 4. 2018
Tema: nove tehnologije v umetnosti
Vodja dejavnosti: člani skupnosti Rampa in Milojka Vidmar
Spremljevalci: Matjaž Bernik


Cilji:
- Spoznajo sodobno raziskovalno umetnost
- Spoznajo tehnologije, ki jo umetniki uporabljajo
- Spoznajo Arduino mikrokontroler


ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek: od 8.15, do 12.30
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: /
Finančna sredstva: /

18. 4. 2018 - ND: Delo na šolskem vrtu (učenci 7.-9., ki ne gredo na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

V sredo, 18. 4. 2018 bo za učence 7., 8. in 9. r, ki se niso udeležili tabora, potekal naravoslovni dan.

Učenci bodo spoznali delo na šolskem vrtu - visoke grede in načrt ter zasajanje rastlin v njih. Nato bo sledila izdelava naravnih pralnih sredstev.

Učenci pridejo v šolo ob 8.20, dobimo se pred kemijsko učilnico. Predviden zaključek je ob 12.40.

Malica in kosilo sta po ustaljenem urniku.

Učenci s sabo prinesejo pisalo in manjšo plastenko.

20. 4. 2018 - ŠD: Športne igre (učenci 7.-9., ki ne gredo na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI ZA UČENCE (7., 8. in 9. razred), KI SE NE BODO UDELEŽILI TABORA

DEJAVNOST: Športni dan
Razred: 7., 8., 9
Datum: 20. 4. 2018
Šola : 8.15
Tema: Športne igre
Vodja dejavnosti: Bor Dereani

Cilji:
- prijetno doživljanje športa in fair play

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo: ob 8.15
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: športna oprema
Finančna sredstva: /

16. 4. 2018 - ND: Živali v živalskem vrtu (učenci 7.-9., ki ne gredo na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI
DEJAVNOST: Naravoslovni dan
Razred: 7., 8., 9. r
Datum: 16. 4. 2018
Tema: Živali v živalskem vrtu
Vodja dejavnosti: Sabina Jamnik
Spremljevalci: Dominika Švajger

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek:
1. Prihod v šolo ob 8.20., pogovor o obnašanju v živalskem vrtu.
2. Odhod v živalski vrt z avtobusom LPP, ogled in vodenje po živalskem vrtu, malica.
3. Vrnitev v šolo ob približno 12.30, kosilo.

Malica/kosilo: da

Finančna sredstva:

- Vstopnina in vodenje se obračuna na aprilski položnici,

- kartico Urbano za dva prevoza (€2,40) imejte s seboj.

17. 4. 2018 - TD: Ekologija (učenci 7.-9., ki ne gredo na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

Dan dejavnosti: TEHNIČNI DAN  7. A, B, 8. A in 9. A

DATUM: 17. 4. 2018

TEMA: EKOLOGIJA

           ODPADKI V NAŠEM ŽIVLJENJSKEM PROSTORU

PRIHOD V ŠOLO: 9.10

ODHOD: 10.15

Ogled in delavnice na sedežu podjetja Snaga ob 11.00.

POVRATEK:13.00 

 

MALICA/KOSILO: DA,   DA

 

PRIPOMOČKI: pisalo, zvezek

16. 2. 2018 - ŠD (za učence 5. in 6. razredov, ki niso šli na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

ŠPORTNI DAN v petek, 16.2.2018 na OŠ Savsko naselje
za učence 5. in 6. razredov, ki niso šli na tabor.

Zbor: 8:00
Začetek dejavnosti: 8:15
Zaključek dejavnosti: 12:40


Učenci bodo igrali različne IGRE Z ŽOGO, potrebujejo športno opremo.

4. 12. 2017 - KD: BALETNA PREDSTAVA (9. a)

Kategorija: Dejavnosti

KULTURNI DAN

V ponedeljek, 4. decembra 2017, bo kulturni dan za učence 9. a razreda.
V operni hiši si bomo ogledali baletno predstavo na glasbo Petra Iljiča Čajkovskega Hrestač – božična zgodba.


Potek kulturnega dne

9.00 ..... prihod v šolo, malica

10.00 ..... odhod na avtobus št. 7 LPP

11.00 ..... začetek koncerta

13.00 ..... zaključek koncerta, odhod na avtobus LPP

13.30 ..... vrnitev v šolo, kosilo


Za prevoz potrebujemo urbano!

Vstopnina 8,5 € (plačilo preko položnic)


PRIPRAVA UČENCEV NA KULTURNI DAN

O sporedu, glasbenih vsebinah in nalogah ter o pravilih lepega obnašanja bodo učenci podrobno seznanjeni med urami glasbe in razredno uro.


CILJI:
• doživeti glasbeni dogodek v avtentičnem prostoru,
• doživljajsko in analitično poslušati glasbo,
• primerjati »živo« glasbo z avdio in video posnetki,
• preverjati lastna spoznanja in izkušnje z glasbenim doživetjem na koncertu
• zbujati zanimanje za različne oblike glasbenega udejstvovanja,
• razvijati merila vrednotenja,
• ustno izražati glasbena doživetja,
• odkrivati zakladnico glasbene literature, njenih ustvarjalcev in izvajalcev.


NEKAJ NAPOTKOV
• Že na poti v Opero smo umirjeni in ne preglasni.
• S seboj nimamo odvečne prtljage.
• V avli Opere razdelimo vstopnice učencem, vsak zasede na vstopnici označen sedež, že pred koncertom uporabijo toaletne prostore.
• Med koncertom MORA biti mir in tišina.
• Med koncertom ne zapuščamo dvorane.
• Med koncertom NE SMEMO uporabljati mobilnih telefonov, ur, ki oddajajo zvoke, mp3.
• Med koncertom NE žvečimo.
• Sebi in drugim omogočimo nemoteno poslušanje programa.


Želim vam veliko glasbenih užitkov!

Vodja KD: Palmira K. Pečnik

5. 12. 2017 - KD: Prirodoslovni muzej Slovenije (6. r.)

Kategorija: Dejavnosti

KULTURNI DAN: Prirodoslovni muzej Slovenije

Datum: torek, 5. 12. 2017

Čas trajanja: od 8.20 do 12.45

Kraj izvedbe: Prirodoslovni muzej, Prešernova cesta 20, Ljubljana

Razred: 6. A in 6. B

Učitelji: spremljevalci

Učenci naj imajo s seboj urbano (2 vožnji).

Pripravil: mag. Uroš Herman

5. 12. 2017 - KD: NARODNI MUZEJ (7. r.)

Kategorija: Dejavnosti

KULTURNI DAN: NARODNI MUZEJ

Datum: torek, 5.12. 2017

Čas trajanja: od 8.20 do 12.40

Kraj izvedbe: Narodni muzej, Prešernova cesta 20, Ljubljana

Razred: 7. a in 7. b

Učitelji: spremljevalci

Učenci naj imajo s seboj URBANO.

Pripravila: dr. Marija Pevec

5. 12. 2017 - KD: MODERNA GALERIJA (8. a)

Kategorija: Dejavnosti

KULTURNI DAN: MODERNA GALERIJA

Datum: torek, 5.12. 2017
Čas trajanja: od 8.20 do 12.40
Kraj izvedbe: Modena galerija, Cankarjeva cesta 15, Ljubljana.
Razred: 8.a
Učitelja: dva spremljevalca


POTEK KULTURNEGA DNE:

8.20 – 9.00: Izdelovanje skice za voščilnico.

9.05 – 9.20: MALICA

9.25 : Odhod v Moderno galerijo, Cankarjeva cesta 15 v Ljubljani.

10.00 – 12.00: Voden ogled po stalni zbirki. Delavnica: kombinirana tehnika (Tršar).

12.05: Odhod v šolo.

12.40: KOSILO

Cena delavnice je 4 € na učenca. Učenci naj imajo s seboj URBANO.


Pripravil: Matjaž Bernik

17. 11. 2017 - TD: Tehniški izdelek: GUGALNICA/TEHTNICA (5. b)

Kategorija: Dejavnosti

Tehniški izdelek: GUGALNICA/TEHTNICA

Razred: 5. b

Datum: 17. 11. 2017

Čas trajanja: 5 ur

Kraj: Ljubljana – šola

Vodja: Katja Lavrič Čurk

Izvajalci: razredničarka

Malica: po urniku

16. 11. 2017 - TD: Tehniški izdelek: GUGALNICA/TEHTNICA (5. a)

Kategorija: Dejavnosti

Tehniški izdelek: GUGALNICA/TEHTNICA

Razred: 5. a

Datum: 16. 11. 

Čas trajanja: 5 ur

Kraj: Ljubljana – šola

Vodja: Katja Lavrič Čurk

Izvajalci: razredničarka

Malica: po urniku

24. 10. 2017 - TD: Vode (6. A, B in 7. A, B)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI: TEHNIČNI DAN  6. A, B in 7. A, B

DATUM: 24. 10. 2017

TEMA: Vode

PRIHOD V ŠOLO/ODHOD/POVRATEK:od 8.15 do 12. 35

PRIČETEK NA FGG: 9.30

MALICA/KOSILO: DA,   DA

PRIPOMOČKI: pisalo, zvezek, urbana za 2x prevoz

Dejavnosti potekajo na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo na Jamovi 2 v Ljubljani.

Po prihodu ( 8.15 ) v šolo učenci pomalicajo in odidejo na FGG, Jamova 2.

24. 10. 2017 - TD: Nasilje in nacionalna varnost (8. A in 9. A)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI: TEHNIČNI DAN  8. A in 9. A

DATUM: 24. 10. 2017

TEMA: Nasilje in nacionalna varnost

PRIHOD V ŠOLO/ODHOD/POVRATEK:od 8.15 do 12. 35

 

PRIČETEK V PROSTORIH IVK: 9.30

 

Inštitut za varen svet ima prostore v trgovini Maxi ( maxi klub), Trg revolucije, Ljubljana.

MALICA/KOSILO: DA,   DA

 

PRIPOMOČKI: pisalo, zvezek, urbana za 2x prevoz

Dejavnosti potekajo na Trgu revolucije (v pasaži  maxi in v prostorih maxi kluba) v Ljubljani.

 

Pričetek dejavnosti je 9.30.

24. 10. 2017 poteka 2. Dan nacionalne varnosti.