8.–13. 10 2018 - Teden različnih dni dejavnosti od 1. – 9. razreda

Kategorija: Dejavnosti

DOPOLDANSKO DELO OD 8. 10 . – 13. 10. 2018

V tednu od 8. 10 – 13. 10 2018 bo na šoli potekal teden različnih dni dejavnosti od 1. – 9. razreda.

Učenci od 6. – 9. razreda naj se o poteku dejavnosti informirajo pri spremljevalnih učiteljih.

Delo v jutranjem varstvu in podaljšanem bivanju bo v tem času brez sprememb, odpadli bodo vsi obvezni in neobvezni izbirni predmeti (razen nemščine). Organizirani bodo vsi obroki prehrane.

V soboto, 13. 10. 2018, je delovna sobota. Ta dan ne bo jutranjega varstva in podaljšanega bivanja, od prehrane bo organizirana samo malica.

*********************

PONEDELJEK, 8. 10. 2018

Vrsta in čas dejavnosti: tehniški dan / 8. 20 – 12.40

6. – 9 razred TD Prometni dan ; delo poteka v šoli v štirih skupinah, delavnice vodijo zunanji izvajalci in učitelji U. Herman, T. Horvat, D. Švajger, M. Vidmar, M. Pevec

Dejavnosti o prometu vodijo zunanji izvajalci in učitelji.

1. a TD Promet Marija Hrovat, Tadeja Jeglič

1. b TD Promet Ingrid G. Erjavec, Biljana Petač

2. a in 2. b TD Promet Damjana Vrščaj in Marjeta Š. Kosmač

3. a in 3. b TD Tehniški izdelek Mojca Merhar in Zdenka Ferlinc

4. raz. TD Delavnice o energetski učinkovitosti ; delavnica poteka izven šole; premljevalci Erika Dragar, Zlatka Perne, Bor Dereani ; predviden čas dejavnosti 8. 00 – 13. 30

5. a in 5. b TD Tehniški izdelek Ana Tekavčič in Julija Kokalj

*********************

TOREK, 9. 10. 2018

Vrsta in čas dejavnosti: naravoslovni dan/ 8. 20 – 12.40

6. – 9 razred ND Naravoslovne delavnice ; delavnice vodijo zunanji izvajalci in trije učitelji M. Vidmar; D. Švajger, D. Brglez

1.- 5. razred ND Festival naravoslovja; dejavnosti vodijo zunanji izvajalci in učitelji razredniki

 

Izbirni predmet nemščina in neobvezni izbirni predmet nemščina se izvaja.

*********************

SREDA, 10. 10. 2018

Vrsta in čas dejavnosti: športni dan / 8. 20 – 11.50 (6. – 9. raz.)

__________ 

6.- 9. razred ŠD Športne igre; dejavnost poteka v šoli v štirih skupinah na različnih postajah:

                   A       dvoranski hokej v veliki telovadnici (Tadeja Jeglič);

                   B       nogomet na zunanjem igrišču ; v primeru dežja ogled filma v učilnici zgodovine (Bor Dereani);

                   C       košarka na zunanjem igrišču); v primeru dežja poligon v avli 2. nadstropje (Domen Brglez);

                   D      Escape school (Tita Horvat, Darko Mihael Čibej)

Spremljevalci na dejavnosti in razporeditev postaj:  6. a,b Uroš Herman     A – B – C – D

                                                                                  7. a, b Milojka Vidmar   B – C – D – A

                                                                                  8. a, b Ana Berložnik    C – D – A – B

                                                                                  9. a     Ana Mrzel    D – A – B – C

__________

1. - 5. razred ŠD Plesne delavnice v KD Španski borci /dejavnost poteka od 8. 20 dalje z začetkom v šoli

1. - 3. razred / odhod 8. 30 – vrnitev okoli 12.00

4. in 5. razred / odhod 10. 30 – vrnitev okoli 14.00

Spremljevalci:

1. a   M. Hrovat, Nejc Lokovšek

1. b   I. Gliha Erjavec, Biljana Petač

2. a, 2. b Damjana Vrščaj, Marjeta Š. Kosmač, M. Pevec

3. a, 3. b Mojca Merhar, Zdenka Ferlinc, Brane Bračič

4. a, 4. b Erika Dragar, Zlatka Perne, Dominika Švajger

5. a, 5. b Ana Tekavčič, Julija Kokalj, Klemen Burja

*********************

ČETRTEK, 11. 10. 2018

Vrsta in čas dejavnosti: 1. – 9. razred tehniški dan / 8. 20 – 12.40/ dejavnost poteka v šoli

1. a   M. Hrovat

1. b   I. G. Erjavec

2. a   D. Vrščaj

2. b   Ana Mrzel

3. a   M. Merhar

3. b   Z. Ferlinc

4. a   E. Dragar

4. b Z. Perne

5. a A. Berložnik

5. b J. Kokalj

6. – 9. razred: M. Vidmar, D. Brglez, D. Švajger, U. Herman, T. Horvat, B. Dereani

 __________

Zbor nastopajočih otrok v Festivalni dvorani je ob 16. 30 pred glavnim vhodom v šolo.

Spremljevalci otrok v Festivalno dvorano: Mojca Merhar, Uroš Herman, Andreja J. Ziernfeld, T. Horvat, S. Seliškar, D. Brglez, K. Burja

Obvezni in neobvezni izbirni predmet NEMŠČINA se izvaja.

*********************

PETEK, 12. 10. 2018

Vrsta in čas dejavnosti: 1. – 9. razred kulturni dan/ 8. 20 – 12.40/ dejavnost poteka v šoli (razen 3. razred)

6.- 9. raz. KD 60-letnica šole

6. a, b   v učilnici za SLO, 2. nadstropje: Dominika Švajger in Biljana Petač

7. a ,b   v učilnici za GEO, 2. nadstropje: Anja Lekše, Klemen Burja

8. a, b    v učilnici za TJA ,1. nadstropje: Tita Horvat, Marija Pevec

9. a       v učilnici za ZGO, 2. nadstropje: Darko Mihael Čibej, Sabina Jamnik

1., 2., 4., 5. raz. kulturni dan - dejavnosti v šoli ; razredniki

  

3. raz. ogled filma Gajin svet /Kinobalon / dejavnost v šoli od 8. 20/ odhod iz šole 8. 50/ spremstvo M. Merhar, Z. Ferlinc, A. Tekavčič

        

*********************

SOBOTA, 13. 10. 2018

Čas dejavnosti od 1. – 9. razreda: 8.20 – 12.00

1. – 3. razred KD Ljubljana - moje mesto/ dejavnost poteka izven šole, razen v primeru zelo slabega vremena imajo učenci prirejeno dejavnost v šoli

Spremljevalci:

1. a    M. Hrovat, A. Anželj

1. b     I. G. Erjavec, T. Jerak

2. a, b D. Vrščaj, M. Škorjanc Kosmač, M. Španinger

3. a, b M. Merhar, Z. Ferlinc, B. Bračič

4. in 5. razred – pouk / Erika Dragar, Zlatka Perne, Silva Seliškar, Julija Kokalj

6. – 9. razred – pouk oz. dejavnosti za dan vodijo razredniki in sorazredniki.

Jutranjega varstva in podaljšanega bivanja ta dan ni, od prehrane je organizirana samo dopoldanska malica.

2. 10. 2018 EKSKURZIJA NA PRIMORSKO (7. razred)

Kategorija: Dejavnosti

Ekskurzija na Primorsko

Prihod v šolo/odhod/povratek: Prihod v šolo ob 7.45, in odhod ob 8.00, malica na poti ob 10.00. Povratek ob približno 16.30.

Malica/kosilo: Malica za na pot, kosila ni.

Pripomočki: Pisala (svinčnik, radirka kemični svinčnik), trša podlaga (mapa) za pisanje, list papirja/delovni list (dobijo na poti).

Finančna sredstva: 11,50 € za vstopnine.

Na ekskurziji bomo obiskali grad Socerb, Sečoveljske soline, Pomorski muzej in akvarij v Piranu ter si ogledali staro mestno jedro.

Učenci zjutraj prevzamejo šolsko malico, s seboj naj imajo še eno malico. Ker je jesensko vreme nepredvidljivo, naj bodo primerno obuti in oblečeni.

Uroš Herman, vodja ekskurzije

2. 10. 2018 - EKSKURZIJA NA GORENJSKO (6. razred)

Kategorija: Dejavnosti

EKSKURZIJA NA GORENJSKO
Razred: 6. a in 6. b
Datum: 2. oktober 2018
Zbor pred šolo: 7.30
Povratek: okoli 15.00
Spremljevalci: Bor Dereani, Biljana Petač
Potrebščine: trda podlaga/mapa, listi ali beležka, pisalo


Na ekskurziji bomo obiskali kovaški muzej Kropa, čebelarski muzej v Radovljici in si ogledali staro mestno jedro Radovljice.


Učenci zjutraj prevzamejo šolsko malico, s seboj naj imajo še eno malico. Ker je jesensko vreme nepredvidljivo, naj bodo primerno obuti in oblečeni.

Dominika Švajger, vodja ekskurzije

2. 10. 2018 EKSKURZIJA NA ŠTAJERSKO (8. razred)

Kategorija: Dejavnosti

EKSKURZIJA NA ŠTAJERSKO

Razred: 8. a in 8. b

Datum: 2. oktober 2018

Zbor pred šolo: 7.30

Povratek: okrog 16.00 ure

Spremljevalci: Klemen Burja, Domen Brglez in Marija Pevec

Potrebščine: trda podlaga/mapa, listi, pisalo

Na ekskurziji si bomo obiskali stari grad, znamenitosti mesta Celja in arheološki park v Šempetru.

Učenci zjutraj prevzamejo šolsko malico, kosila ta dan ni, s seboj naj imajo še eno malico. Učenci naj bodo primerno oblečeni in obuti.

dr. Marija Pevec, vodja ekskurzije.

29. 9. 2018 - KD: Ljubljana, moje mesto (1.-9. razred)

Kategorija: Dejavnosti

OBVESTILO

V soboto, 29. 9. 2018, je kulturni dan z naslovom Ljubljana, moje mesto. Učenci pridejo v šolo ob 8.20. V kolikor nimajo šolske malice, naj imajo s sabo še malico. S sabo imajo lahko tudi pijačo (vodo, čaj, sok).

Po krajšem pogovoru o kulturnem dnevu in malici se bodo učenci odpravili v center. Učenci naj bodo primerno oblečeni.

Ta dan jutranjega varstva, kosila in podaljšanega bivanja NI.

Učenci 1.-5. razreda si bodo na ta dan ogledali različne znamenitosti po Ljubljani.

Učenci 6. razreda se bodo seznanili z Ljubljano v rimskem času in si ogledali ostanke Emone. V kolikor bo čas dopuščal, se bodo odpravili tudi na grad.

Učenci 7. razreda si bodo ogledali baročno Ljubljano.

Učenci 8. razreda si bodo ogledali secesijsko Ljubljano.

Učenci 9. razreda si bodo ogledali Plečnikovo Ljubljano.

Predviden povratek v šolo je ob pb. 12.30.

učiteljica Tita Horvat

2. 10. 2018 - EKSKURZIJA NA DOLENJSKO (9. razred)

Kategorija: Dejavnosti

EKSKURZIJA NA DOLENJSKO
Razred: 9.
Datum: 2. oktober 2018
Zbor pred šolo: 7.45
Povratek: 17.00 – 18.00
Spremljevalki: Andreja J. Ziernfeld, Suzana Švencbir
Potrebščine: trda podlaga/mapa, listi, pisalo
Na ekskurziji bomo obiskali samostan v Stični, Jurčičevo rojstno hišo na Muljavi, Trubarjevo rojstno hišo na Rašici in grad Turjak.
Učenci zjutraj prevzamejo šolsko malico (naročniki), kosila ta dan ni, s seboj naj imajo še eno malico. Ker je jesensko vreme nepredvidljivo, naj bodo primerno obuti in oblečeni.

Suzana Švencbir, vodja ekskurzije

6. 6. 2018 - ŠD: ORIENTACIJA (6.-9. razred)

Kategorija: Dejavnosti

ŠPORTNI DAN - ORIENTACIJA

V sredo, 6. 6. 2018, bo za učence od 6.-9. razreda športni dan (orientacijski tek) v Podpeči.

URNIK ZA UČENCE od 6. do 9. razreda

RAZRED

PRIHOD

V ŠOLO IN MALICA

ODHOD

AVTOBUSA

ŠTART

RAZGLASITEV ZMAGOVALCEV

POVRATEK

SPREMLJEVALCI

6., 7.

7.30

7. 50

9.00

11.30

12.30

Herman, Vidmar, Zakrajšek, Horvat, Pevec, Burja

8., 9.

8.10

8.33

10.00

12.30

13.30

Ziernfeld, Brglez, Švencbir, Pečnik

Obvezna športna oprema, trenirka (kratke hlače), kratka majica, športni copati, plastenka s pijačo in zaščita proti klopom.

Malica bo za vse učence pred odhodom na teren.

Kosilo bo po povratku v šolo.

Vsi učenci potrebujejo Urbano za avtobusni prevoz (2 vožnji).

Učitelj Bor Dereani

4. 5. 2018 - ŠD: POHOD OB ŽICI

Kategorija: Dejavnosti

ŠPORTNI DAN

POHOD OB ŽICI

PETEK, 4. MAJ 2018

URNIK IN NAVODILA

1. – 5. razred

Zbor in malica ob 8.00, odhod ob 8.30

7. in 8. razred

Zbor in malica ob 7.45, odhod ob 8.00

6. in 9. razred

Zbor in malica ob 9.45, odhod ob 10.00

 ***

 

RAZRED

ŠTART

CILJ

OPOMBE

1., 2.

AMZS

Žito

LPP 1 vožnja

3.

Žito

AMZS

LPP 1 vožnja

4.

AMZS

Polje

LPP 1 vožnja

5.

Polje

AMZS

LPP 1 vožnja

6.

AMZS

Polje

LPP 1 vožnja

7.

Livada

Polje

LPP 2 vožnji

8.

Rudnik

Koseze

LPP 2 vožnji

9.

Polje

AMZS

LPP 1 vožnja

VREMENU IN POGOJEM PRIMERNO SE OBLECITE TER OBUJTE, POHOD BO TUDI V PRIMERU DEŽJA!

KOSILO BO, KO SE VRNETE V ŠOLO!

19. 4. 2018 - TD: Nove tehnologije v umetnosti (učenci 7.-9., ki ne gredo na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI

DEJAVNOST: TEHNIŠKI DAN
Razred: 7. – 9. razred
Datum: 19. 4. 2018
Tema: nove tehnologije v umetnosti
Vodja dejavnosti: člani skupnosti Rampa in Milojka Vidmar
Spremljevalci: Matjaž Bernik


Cilji:
- Spoznajo sodobno raziskovalno umetnost
- Spoznajo tehnologije, ki jo umetniki uporabljajo
- Spoznajo Arduino mikrokontroler


ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek: od 8.15, do 12.30
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: /
Finančna sredstva: /

18. 4. 2018 - ND: Delo na šolskem vrtu (učenci 7.-9., ki ne gredo na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

V sredo, 18. 4. 2018 bo za učence 7., 8. in 9. r, ki se niso udeležili tabora, potekal naravoslovni dan.

Učenci bodo spoznali delo na šolskem vrtu - visoke grede in načrt ter zasajanje rastlin v njih. Nato bo sledila izdelava naravnih pralnih sredstev.

Učenci pridejo v šolo ob 8.20, dobimo se pred kemijsko učilnico. Predviden zaključek je ob 12.40.

Malica in kosilo sta po ustaljenem urniku.

Učenci s sabo prinesejo pisalo in manjšo plastenko.

20. 4. 2018 - ŠD: Športne igre (učenci 7.-9., ki ne gredo na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI ZA UČENCE (7., 8. in 9. razred), KI SE NE BODO UDELEŽILI TABORA

DEJAVNOST: Športni dan
Razred: 7., 8., 9
Datum: 20. 4. 2018
Šola : 8.15
Tema: Športne igre
Vodja dejavnosti: Bor Dereani

Cilji:
- prijetno doživljanje športa in fair play

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo: ob 8.15
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: športna oprema
Finančna sredstva: /

16. 4. 2018 - ND: Živali v živalskem vrtu (učenci 7.-9., ki ne gredo na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI
DEJAVNOST: Naravoslovni dan
Razred: 7., 8., 9. r
Datum: 16. 4. 2018
Tema: Živali v živalskem vrtu
Vodja dejavnosti: Sabina Jamnik
Spremljevalci: Dominika Švajger

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek:
1. Prihod v šolo ob 8.20., pogovor o obnašanju v živalskem vrtu.
2. Odhod v živalski vrt z avtobusom LPP, ogled in vodenje po živalskem vrtu, malica.
3. Vrnitev v šolo ob približno 12.30, kosilo.

Malica/kosilo: da

Finančna sredstva:

- Vstopnina in vodenje se obračuna na aprilski položnici,

- kartico Urbano za dva prevoza (€2,40) imejte s seboj.

17. 4. 2018 - TD: Ekologija (učenci 7.-9., ki ne gredo na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

Dan dejavnosti: TEHNIČNI DAN  7. A, B, 8. A in 9. A

DATUM: 17. 4. 2018

TEMA: EKOLOGIJA

           ODPADKI V NAŠEM ŽIVLJENJSKEM PROSTORU

PRIHOD V ŠOLO: 9.10

ODHOD: 10.15

Ogled in delavnice na sedežu podjetja Snaga ob 11.00.

POVRATEK:13.00 

 

MALICA/KOSILO: DA,   DA

 

PRIPOMOČKI: pisalo, zvezek

16. 2. 2018 - ŠD (za učence 5. in 6. razredov, ki niso šli na tabor)

Kategorija: Dejavnosti

ŠPORTNI DAN v petek, 16.2.2018 na OŠ Savsko naselje
za učence 5. in 6. razredov, ki niso šli na tabor.

Zbor: 8:00
Začetek dejavnosti: 8:15
Zaključek dejavnosti: 12:40


Učenci bodo igrali različne IGRE Z ŽOGO, potrebujejo športno opremo.

4. 12. 2017 - KD: BALETNA PREDSTAVA (9. a)

Kategorija: Dejavnosti

KULTURNI DAN

V ponedeljek, 4. decembra 2017, bo kulturni dan za učence 9. a razreda.
V operni hiši si bomo ogledali baletno predstavo na glasbo Petra Iljiča Čajkovskega Hrestač – božična zgodba.


Potek kulturnega dne

9.00 ..... prihod v šolo, malica

10.00 ..... odhod na avtobus št. 7 LPP

11.00 ..... začetek koncerta

13.00 ..... zaključek koncerta, odhod na avtobus LPP

13.30 ..... vrnitev v šolo, kosilo


Za prevoz potrebujemo urbano!

Vstopnina 8,5 € (plačilo preko položnic)


PRIPRAVA UČENCEV NA KULTURNI DAN

O sporedu, glasbenih vsebinah in nalogah ter o pravilih lepega obnašanja bodo učenci podrobno seznanjeni med urami glasbe in razredno uro.


CILJI:
• doživeti glasbeni dogodek v avtentičnem prostoru,
• doživljajsko in analitično poslušati glasbo,
• primerjati »živo« glasbo z avdio in video posnetki,
• preverjati lastna spoznanja in izkušnje z glasbenim doživetjem na koncertu
• zbujati zanimanje za različne oblike glasbenega udejstvovanja,
• razvijati merila vrednotenja,
• ustno izražati glasbena doživetja,
• odkrivati zakladnico glasbene literature, njenih ustvarjalcev in izvajalcev.


NEKAJ NAPOTKOV
• Že na poti v Opero smo umirjeni in ne preglasni.
• S seboj nimamo odvečne prtljage.
• V avli Opere razdelimo vstopnice učencem, vsak zasede na vstopnici označen sedež, že pred koncertom uporabijo toaletne prostore.
• Med koncertom MORA biti mir in tišina.
• Med koncertom ne zapuščamo dvorane.
• Med koncertom NE SMEMO uporabljati mobilnih telefonov, ur, ki oddajajo zvoke, mp3.
• Med koncertom NE žvečimo.
• Sebi in drugim omogočimo nemoteno poslušanje programa.


Želim vam veliko glasbenih užitkov!

Vodja KD: Palmira K. Pečnik

5. 12. 2017 - KD: Prirodoslovni muzej Slovenije (6. r.)

Kategorija: Dejavnosti

KULTURNI DAN: Prirodoslovni muzej Slovenije

Datum: torek, 5. 12. 2017

Čas trajanja: od 8.20 do 12.45

Kraj izvedbe: Prirodoslovni muzej, Prešernova cesta 20, Ljubljana

Razred: 6. A in 6. B

Učitelji: spremljevalci

Učenci naj imajo s seboj urbano (2 vožnji).

Pripravil: mag. Uroš Herman

5. 12. 2017 - KD: NARODNI MUZEJ (7. r.)

Kategorija: Dejavnosti

KULTURNI DAN: NARODNI MUZEJ

Datum: torek, 5.12. 2017

Čas trajanja: od 8.20 do 12.40

Kraj izvedbe: Narodni muzej, Prešernova cesta 20, Ljubljana

Razred: 7. a in 7. b

Učitelji: spremljevalci

Učenci naj imajo s seboj URBANO.

Pripravila: dr. Marija Pevec

5. 12. 2017 - KD: MODERNA GALERIJA (8. a)

Kategorija: Dejavnosti

KULTURNI DAN: MODERNA GALERIJA

Datum: torek, 5.12. 2017
Čas trajanja: od 8.20 do 12.40
Kraj izvedbe: Modena galerija, Cankarjeva cesta 15, Ljubljana.
Razred: 8.a
Učitelja: dva spremljevalca


POTEK KULTURNEGA DNE:

8.20 – 9.00: Izdelovanje skice za voščilnico.

9.05 – 9.20: MALICA

9.25 : Odhod v Moderno galerijo, Cankarjeva cesta 15 v Ljubljani.

10.00 – 12.00: Voden ogled po stalni zbirki. Delavnica: kombinirana tehnika (Tršar).

12.05: Odhod v šolo.

12.40: KOSILO

Cena delavnice je 4 € na učenca. Učenci naj imajo s seboj URBANO.


Pripravil: Matjaž Bernik

17. 11. 2017 - TD: Tehniški izdelek: GUGALNICA/TEHTNICA (5. b)

Kategorija: Dejavnosti

Tehniški izdelek: GUGALNICA/TEHTNICA

Razred: 5. b

Datum: 17. 11. 2017

Čas trajanja: 5 ur

Kraj: Ljubljana – šola

Vodja: Katja Lavrič Čurk

Izvajalci: razredničarka

Malica: po urniku

16. 11. 2017 - TD: Tehniški izdelek: GUGALNICA/TEHTNICA (5. a)

Kategorija: Dejavnosti

Tehniški izdelek: GUGALNICA/TEHTNICA

Razred: 5. a

Datum: 16. 11. 

Čas trajanja: 5 ur

Kraj: Ljubljana – šola

Vodja: Katja Lavrič Čurk

Izvajalci: razredničarka

Malica: po urniku

24. 10. 2017 - TD: Vode (6. A, B in 7. A, B)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI: TEHNIČNI DAN  6. A, B in 7. A, B

DATUM: 24. 10. 2017

TEMA: Vode

PRIHOD V ŠOLO/ODHOD/POVRATEK:od 8.15 do 12. 35

PRIČETEK NA FGG: 9.30

MALICA/KOSILO: DA,   DA

PRIPOMOČKI: pisalo, zvezek, urbana za 2x prevoz

Dejavnosti potekajo na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo na Jamovi 2 v Ljubljani.

Po prihodu ( 8.15 ) v šolo učenci pomalicajo in odidejo na FGG, Jamova 2.

24. 10. 2017 - TD: Nasilje in nacionalna varnost (8. A in 9. A)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI: TEHNIČNI DAN  8. A in 9. A

DATUM: 24. 10. 2017

TEMA: Nasilje in nacionalna varnost

PRIHOD V ŠOLO/ODHOD/POVRATEK:od 8.15 do 12. 35

 

PRIČETEK V PROSTORIH IVK: 9.30

 

Inštitut za varen svet ima prostore v trgovini Maxi ( maxi klub), Trg revolucije, Ljubljana.

MALICA/KOSILO: DA,   DA

 

PRIPOMOČKI: pisalo, zvezek, urbana za 2x prevoz

Dejavnosti potekajo na Trgu revolucije (v pasaži  maxi in v prostorih maxi kluba) v Ljubljani.

 

Pričetek dejavnosti je 9.30.

24. 10. 2017 poteka 2. Dan nacionalne varnosti.

20. 9. 2017 - KD: Ljubljana, moje mesto (6.-9. razred)

Kategorija: Dejavnosti

V sredo, 20. 9. 2017, bo za učence 6.-9. razreda potekal kulturni dan Ljubljana, moje mesto.

Učenci pridejo v šolo ob 8.20.

Povratek v šolo je 5. šolsko uro.

Učenci naj imajo s sabo še dodatno pijačo.

Malica in kosilo sta.

16. 9. 2017 - KD: LJUBLJANA-MOJE MESTO (1.-5. razred)

Kategorija: Dejavnosti

V soboto, 16. 9. 2017, bomo imeli kulturni dan na temo LJUBLJANA-MOJE MESTO.

Učenci imajo ta dan zagotovljeno malico, zajtrka in kosila ne bo.

Ker je po 1. uri in malici predviden ogled Ljubljane, naj se učenci obujejo in oblečejo primerno vremenu.

Kulturni dan bo potekal 5 šolskih ur.

17. 9. 2017 - Ekskurzija (6.-9. razred)

Kategorija: Dejavnosti

DEJAVNOST: Uprizoritev bitke     

Razred: 6.-9. razred

Datum: 17. 9. 2017

Kolovrat Muzej prve svetovne vojne, Volče, Tolmin          

Tema: raziskovanje pri zgodovini (1. svetovna vojna)

Vodja dejavnosti: Tomaž Mikelj      

Spremljevalci:  Uroš Herman, Milojka Vidmar, Silva Seliškar, Marija Pevec. Andreja Jernejčič Ziernfeld, Suzana Švencbir, Ivan Roksandič, Mija Damjan Stegu, Verica Šenica Pavletič, Tomaž Mikelj, Klemen Burja, Palmira Klobas Pečnik,  Manca Pogladič.

 

Program:

Celotno dogajanje se bo pričelo v nedeljo, 17. 9. 2017 ob 8.30.

Od 8.30 do 11.00 se bodo predstavile nastopajoče skupine, ki bodo prikazale uniforme, opremo in orožje vojakov v prvi svetovni vojni, ter obnašanje in delovanje enot, od treninga do načina bojevanja. Menjale se bodo avstrijske, madžarske in italijanske skupine ter avstrijsko topništvo, ki bo poleg prikaza delovanja topniške enote vsake toliko časa tudi izstrelilo granato. Vmes bo možen ogled dela jarkov, kavern, slikanje z vojaki ...

Ob 11.00 se začne uradni del s pozdravnim govorom, kratko zgodovino prve svetovne vojne in dogajanja na Kolovratu pred 100 leti, branje nekaj odlomkov iz dnevnikov, petje okteta, predstavitev dogodka ...

Ob 12.00 se začne prikaz spopada, z vmesnimi igranimi vsebinami. Bitko bo vmes komentiral komentator.

Okoli 13.15-13.30 se bo bitka končala s postrojem vseh enot pred gledalci in pozdravom.

Po končani bitki, razen slikanja z vojaki, ne bo več posebnega programa ali organiziranega dogajanja

ORGANIZACIJSKI POTEK:

Prihod v šolo/odhod/povratek: 6.50/7.00/ 16.00

Malica: DA  

Pripomočki: pisala, zvezki, učni list

Finančna sredstva: 7 € vstopnica

Obleka in obutev: Ker je napovedano slabo vreme bodite primerno obuti (pohodni čevlji), s seboj pa imejte tudi pelerino za primer dežja.

18. 9. 2017 - ND: 6. in 7. razred

Kategorija: Dejavnosti

Naravoslovni  dan  -  6., 7. razred

Kraj: Kemijski inštitut

Datum. 18. 9. 2017, ob 9.15 na kemijskem inštitutu, zbor pred šolo ob 8.15

Prevoz : avtobus št. 6, 22 ali 19

Vodja ND : Milojka Vidmar

Spremljevalci: Uroš Herman

Vstopnina: Ogled je brezplačen.

Potrebščine: Učenci prinesejo zvezek, pisalo in urbano za dve vožnji. 

18. 9. 2017 - ND: 8. razred

Kategorija: Dejavnosti

Naravoslovni  dan  -  8. razred

Kraj: planetarij Ljubljana

Datum. 18. 9. 2017, ob 9.30 v planetariju, zbor pred šolo ob 8.15

Prevoz : peš, razen v primeru dežja

Vodja ND : Milojka Vidmar

Spremljevalci: Milojka Vidmar,

Vstopnina: 5,5.

Potrebščine: Učenci prinesejo zvezek, pisalo in urbano za dve vožnji (po potrebi).

18. 9. 2017 - ND: 9. razred

Kategorija: Dejavnosti

Naravoslovni  dan  -  9. razred

Kraj: Reaktorski center Podgorica

Datum. 18. 9. 2017, ob 9.30 v reaktorju, zbor pred šolo ob 8.15

Prevoz : avtobus št. 11 ali 8 in 21( poglej vozni red) Plava laguna, vozi 30 min do tja

Vodja ND : Milojka Vidmar

Spremljevalci: Suzana Švencbir,  Dominika Švajger

Vstopnina: Ogled je brezplačen.

Potrebščine: Učenci prinesejo zvezek, pisalo in urbano za dve vožnji. 

12. 6. 2017 - VALETA 2017

Kategorija: Dejavnosti

VALETA 2017
12. junij 2017
9. razred

Priprave na valeto 2017

8.00–8.30: skupni sestanek 9. razredov

8.30–9.55: priprava prireditvenega prostora

9.55. – 10.50: 11.00–12.00: generalka

Valeta bo ob 18. 00 v veliki telovadnici OŠ Savsko naselje

Starši Vabljeni.

12. 6. 2017 - ND: Odraščanje (8. razred)

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI ZA UČENCE 8. RAZREDA

DEJAVNOST: Naravoslovni dan
Datum: 12. 6. 2017
Šola: 8.15
Tema: Odraščanje
Vodja dejavnosti: Ksenija Ložar
Cilji: Seznanijo se z medosebnimi odnosi, puberteto

 

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo : 12. 6. ob 8.15
Malica/kosilo: da
Pripomočki: zvezek, pisala
Finančna sredstva:/

17. 3. 2017 - ŠD: Športne igre

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI ZA UČENCE (7., 8. in 9. razred), KI SE NE BODO UDELEŽILI TABORA

DEJAVNOST: Športni dan
Razred: 7., 8., 9
Datum: 17. 3. 2017
Šola : 8.15
Tema: Športne igre
Vodja dejavnosti: Tadeja Kržan

Cilji:
- prijetno doživljanje športa in fair play

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo: 17. 3. 2017 ob 8.15
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: športna oprema
Finančna sredstva: /

15. 3. 2017 - TD: Izdelek iz umetne mase in papirja – knjižno kazalo

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI ZA UČENCE (7., 8. in 9. razred), KI SE NE BODO UDELEŽILI TABORA

DEJAVNOST: Tehnični dan
Razred: 7., 8., 9
Datum: 15. 3. 2017
Šola : 8.15
Tema: Izdelek iz umetne mase in papirja – knjižno kazalo
Vodja dejavnosti: Andreja J. Ziernfeld

Cilji:
- izdelati knjižno kazalo

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo: 15. 3. 2017 ob 8. 15
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: pisala, škarje, lepilo
Finančna sredstva: /

13. 3. 2017 - ND: Eksotične živali

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI ZA UČENCE (7., 8. in 9. razred), KI SE NE BODO UDELEŽILI TABORA

DEJAVNOST: Naravoslovni dan
Razred: 7., 8., 9
Datum: 13. 3. 2017
Šola : 8.15
Tema: eksotične živali
Vodja dejavnosti: Veronika Škedelj in Ana Mrzel organizatorji: člani zavoda BIOEXO

Cilji:
- spoznavanje vedenja živali

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo: 13. 3. 2017 ob 8. 15
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: pisala,
Finančna sredstva: /

16. 3. 2017 - ND: Kemijski poskusi

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI ZA UČENCE (7., 8. in 9. razred), KI SE NE BODO UDELEŽILI TABORA

DEJAVNOST: Naravoslovni dan
Razred: 7., 8., 9
Datum: 16. 3. 2017
Šola
Tema: Kemijski poskusi
Vodja dejavnosti: Urška Zajc
Spremljevalci: /

Cilji:
- seznanitev in upoštevanje varnosti pri kemijskih poizkusih
- razvijanje natančnosti pri samostojnem delu
- ponovitev že obravnavane snovi pri predmetu naravoslovje in kemija

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek: 8.20 v učilnici za kemijo
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: jogurtov lonček, manjši steklen kozarček za vlaganje s pokrovčkom. Če ima kozarček nalepko priporočamo, da jo že prej odstranite.
Finančna sredstva: /

14. 3. 2017 - ND: Verižni eksperiment – obnovljivi viri energije

Kategorija: Dejavnosti

DAN DEJAVNOSTI ZA UČENCE (7., 8. in 9. razred), KI SE NE BODO UDELEŽILI TABORA 

DEJAVNOST: Naravoslovni dan
Razred: 7., 8., 9
Datum: 14. 3. 2017
Šola
Tema: Verižni eksperiment – obnovljivi viri energije
Vodja dejavnosti: Urška Zajc
Spremljevalci: /

Cilji:
- uporabljajo eksperimentalno-raziskovalni pristop oziroma laboratorijske spretnosti,
- presodijo in opredelijo, kateri viri energije so obnovljivi in kateri ne,
- spoznajo načine varčne rabe energije,
- raziščejo, kako pridobivanje energije, vpliva na okolje in onesnaževanje;

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek: 8.20 v učilnici za fiziko
Malica/kosilo: DA
Pripomočki: /
Finančna sredstva: /

19. 1. 2017 - TD: PEKA PICE IN ŠIVANJE (5. in 6. r.)

Kategorija: Dejavnosti

Dan dejavnosti za učence 5. in 6. razreda, ki ne gredo v zimsko šolo v naravi.

TD PEKA PICE IN ŠIVANJE 19. 1. 2017
Četrtek 19. 1. 2017 Kraj: Knjižnica reči

Prihod v šolo ob 8.15
Odhod v Knjižnico reči ob 8.30

S seboj bomo vzeli malico
8.45 – 12.15 šivanje in peka pice
12.30 Prihod v šolo

Spremljevalci: Andreja Jernejčič Ziernfeld, Tomaž Mikelj

18. 1. 2017 - TD: FOTOGRAFIJA (5. in 6. r.)

Kategorija: Dejavnosti

Dan dejavnosti za učence 5. in 6. razreda, ki ne gredo v zimsko šolo v naravi.

TD FOTOGRAFIJA 18. 1. 2017
Sreda 18. 1. 2017

Kraj :Knjižnica reči

Prihod v šolo ob 8.15
Odhod v Knjižnico reči ob 8.30
S seboj bomo vzeli malico

8.45 – 12.15 razvijanje fotografij
12.30 Prihod v šolo

Spremljevalci: Tita Horvat, Veronika Škedelj, Tomaž Mikelj

20. 1. 2017 - ŠD: Igre z žogo v telovadnici (5. in 6. r.)

Kategorija: Dejavnosti

Dan dejavnosti za učence 5. in 6. razreda, ki ne gredo v zimsko šolo v naravi.

ŠD: Igre z žogo v telovadnici

PETEK, 20. 1. 2017

Prihod v šolo: 8.15
Kosilo: 12.30

Igre bodo potekale v mali telovadnici, obvezna je športna oprema.

Vodja dejavnosti: uč. Tadeja Kržan

16.-20. 1. 2017 - Dnevi dejavnosti za učence 5. in 6. razreda, ki ne gredo v zimsko šolo v naravi

Kategorija: Dejavnosti

OBVESTILO!

 Za učence 5. in 6. razreda, ki se ne bodo udeležili zimske šole v naravi, bodo od 16.-20. 1. 2017 organizirani dnevi dejavnosti.

17. 1. 2017 - ND: Kemijski poskusi (5. in 6. r.)

Kategorija: Dejavnosti

Dan dejavnosti za učence 5. in 6. razreda, ki ne gredo v zimsko šolo v naravi. 

DEJAVNOST: Naravoslovni dan: Kemijski poskusi

Datum: 17. 1. 2017

Vodja dejavnosti: Urška Zajc
Spremljevalci: Milojka Vidmar

Cilji:
- seznanitev in upoštevanje varnosti pri kemijskih poizkusih
- razvijanje natančnosti pri samostojnem delu
- ponovitev že obravnavane snovi pri predmetu naravoslovje

ORGANIZACIJSKI POTEK
Prihod v šolo/odhod/povratek: 8.20 v učilnici za kemijo

Malica/kosilo: DA

Pripomočki: jogurtov lonček, manjši kozarček za vlaganje s pokrovčkom. Če ima kozarček nalepko priporočamo, da jo odstranite.

Finančna sredstva: /