Interesne dejavnosti 2020/21

Kategorija: Interesne dejavnosti

INTERESNE DEJAVNOSTI V ŠOLSKEM LETU 2020/21

Interesne dejavnosti bodo vodili pedagoški delavci šole in so brezplačne. Pri nekaterih dejavnostih bodo starši prispevali le za material oziroma potrebščine, ki jih bodo učenci potrebovali za delo.

Dejavnost se bo izvajala ob zadostnem številu prijavljenih učencev (vsaj 5–10 glede na dejavnost).

O urnikih, začetku dejavnosti in drugih spremembah vas bodo obveščali vodje dejavnosti, razredniki ter trenerji klubov pri zunanjih izvajalcih.

Z večino dejavnostmi, za katere bo dovolj prijav, bomo začeli sredi meseca septembra in v začetku oktobra.

Učencem 1.–3. razreda priporočamo izbor največ dveh interesnih dejavnosti.

Poleg dejavnosti bodo na šoli potekale še: bralna značka, eko bralna značka, Zlati sonček, Krpan…

Na predvidenih urnikih interesnih dejavnosti so možne še manjše spremembe.                                                                                                    

                    

*******************************************************************

INTERESNE DEJAVNOSTI , KI JIH VODIJO PEDAGOŠKI DELAVCI ŠOLE

Interesna dejavnost

Mentor

Razred

Predviden čas

Klekljanje (začetek oktobra)

Erika Dragar

1.–9.

četrtek, 15.00–16.30

Šolski radio

Uroš Herman

6.–9.

po dogovoru

Razvoj kreativnega mišljenja

Milojka Vidmar

6.–9.

po dogovoru

Zgodovinsko-geografski krožek

mag. Uroš Herman

6.–9.

po dogovoru

Matematični krožek (priprava na matematično tekmovanje)

Andreja J. Ziernfeld

6.–7.

po dogovoru

Prometni krožek

Julija Kokalj

5.–6.

po dogovoru

Otroški pevski zbor

Špela Filipič

3.–4.

sreda, 12.45-13.30

Otroški pevski zbor

Špela Filipič

1.

ponedeljek, 12.45-13.30

Otroški pevski zbor

Špela Filipič

2.

četrtek,12.45-13.30

Mladinski pevski zbor

Špela Filipič

5.–9.

petek,12.45-13.30, sreda 13.35-14.20,

torek 7.30-8.15

(v dogovoru z učenci)

Plesne vaje za valeto

Tadeja Jeglič

9.

po dogovoru

Kitajščina

še ni znan

3.–9.

po dogovoru

Ustvarjalni ples 2

Tjaša Jerak

4.–9.

četrtek, 6. in 7. šol. ura

Začetno programiranje

Domen Brglez

7.–9.

po dogovoru, predura

Knjižničarski krožek

Primož Bevc

6.–9.

po dogovoru

Planinski krožek

Nejc Lokovšek

1.–9.

po dogovoru

Po korakih do mediacije

Mojca Merhar

5.–6.

četrtek, 13.00–14.30

Šolska mediacija

Mojca Merhar,

Tamara Neuman

5.–6.

sreda, 13.00–14.00 oz. po dogovoru

Irski plesi

Anja Anželj

1.–9.

torek in četrtek (dve skupini), 14:25–15:15,

več po dogovoru

Dopisovalni krožek

Zdenka Ferlinc

3. b

ponedeljek,12.45–13.35

Kolesarski izpit (praktični del)

Silva Seliškar,

Ana T. Primon

5.

strnjeno april–maj 2021,

vsak dan po 14. uri

Ustvarjalnice

Katja Lavrič Čurk

5.–6.

po dogovoru

Učimo se razmišljati (De Bono)

Katja Lavrič Čurk

4.–5.

po dogovoru

Uvod v ustvarjanje spletnih strani

Domen Brglez

8.–9.

po dogovoru, predura

Dramski krožek

Katja Lavrič Čurk

5.–6.

po dogovoru

Etno-antropološki krožek

Nejc Lokovšek

4.–9.

po dogovoru

Spoznavanje japonske kulture in jezika

Veronika Pezdirc

4.–9.

po dogovoru

Izdelava računalniških iger v programu UNITY

Blaž Abram

8., 9.

po dogovoru

Košarka 7-9

Domen Brglez

7.–9.

po dogovoru

*******************************************************************

LETNI PROGRAM ŠPORTA (LPŠ)

Interesne dejavnosti po LPŠ

Mentor

Razred

Predviden čas

Naravne oblike gibanja 1

Jan Stanko Černe

1.

sreda, 12.45 - 13.30

Naravne oblike gibanja 2

Jan Stanko Černe

2.

ponedeljek, 14.25 - 15.10

Naravne oblike gibanja 3

Jan Stanko Černe

3.

sreda, 14.30 - 15.15

Igre z žogo2-3

Jan Stanko Černe

2.-3.

torek, 13.45 - 14.30

Košarka 4-6

Jan Stanko Černe

4.-6.

torek, 15.15 - 16.00

Igre z žogo 4-6

Jan Stanko Černe

4.-6.

sreda, 13.45 - 14.30

Priprava na tekm. (ekip.) nogomet 4-6

Jan Stanko Černe

4.-6.

četrtek, 14.30 - 15.15

Priprava na tekm (ind) igre z loparji

Jan Stanko Černe

4.-6.

petek, 14.30 - 15.15

Gimnastika 4 - 6

Jan Stanko Černe

4.-6.

torek, 14.30 - 15.15

Gimnastika - akrobatika 7-9

Jan Stanko Černe

7.-9.

ponedeljek, 15.15 - 16.00

Športi z žogo 7 - 9 Nogomet

Jan Stanko Černe

7.-9.

četrtek, 13.45 - 14.30

Športi z žogo 7 - 9 Odbojka

Jan Stanko Černe

7.-9.

petek, 13.45 - 14.30

Ples

Tadeja Jeglič

9.

po dogovoru

Dejavnosti po letnem programu športa izvajajo pedagoški delavci šole in so za učence brezplačne.

*******************************************************************

INTERESNE DEJAVNOSTI , KI JIH VODIJO ZUNANJI IZVAJALCI

Interesna dejavnost

Izvajalec

Razred

Predviden čas

Predvidena cena

(*plačljivo klubu)

Nogomet (odobreno MOL)

Otroška nogometna šola Ljubljana

1.–5.

ponedeljek in sreda

14.25–15.15 (1. in 2. raz.)

15.15–16.00 (3.–5. raz.)

plačljivo

Košarka (odobreno MOL)

Otroška košarkaška šola Ljubljana

(trener Srečko Bešter)

1.–6.

ponedeljek,16.05–17.00 in četrtek, 15.15–16.05

plačljivo 10 €/mesečno

Zunanji klubi s svojimi vaditelji prevzemajo za učence vso odgovornost za čas njihove vadbe in sodelovanja na tekmovanjih v njihovi organizaciji. Prav tako prevzemajo vso odgovornost glede obveščanja staršev včlanjenih otrok. Klub lahko zaračuna staršem dodaten mesečni prispevek za kritje stroškov vadnine. Posamezni klubi posredujejo otrokom za svoje potrebe klubsko prijavnico.