LOGO_DVIG_DIGITALNE-KOMPETENCE_horizontalni.png  

 

OBVESTILO

     

Z novim šolskim letom 2024/25 je zaživela nova spletna stran šole: 

     

http://ossavskonaselje.si/

  

 

Rastem s knjigo 2019/20

Rastem s knjigo

Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture. Z njim skušamo osnovnošolce in srednješolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

V šolskem letu 2019/2020 poteka projekt že štirinajstič, izvajamo pa ga v sodelovanju s splošnimi knjižnicami. Za osnovnošolce je bila izbrana knjiga sodobne slovenske pisateljice Janje Vidmar: Elvis Škorc, genialni štor.

Vsak sedmošolec prejmejo svoj izvod izbrane knjige ob posebej za to priložnost organiziranem obisku najbližje splošne knjižnice. Učenci naše šole bodo Knjižnico Bežigrad obiskali v oktobru 2019. Knjiga je uvrščena na seznam obveznega domačega branja.

Aktivnosti, ki bodo potekale:
- seznanitev učencev s projektom Rastem s knjigo in ogled predstavitvenega filma;
- obisk Knjižnice Bežigrad, in sicer 21. 10. 2019 – spoznavanje ustanove, ureditev oddelkov, iskanje gradiva s pomočjo sistema Cobiss.

Ob knjigi Elvis Škorc, genialni štor :
- šolsko branje odlomkov,
- domače branje,
- obravnava knjige: razgovor, interpretacija, vrednotenje.

Suzana Švencbir,
koordinatorica projekta

Hits: 717